+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

Hydratácia pleti – ako na to pomocou niacinamidu

Avatar photo Starostlivosť o pleť - najúčinnejšie aktívne látky
Hydratácia pleti

Hydratácia pleti

Hydratácia pleti je základom krásnejzdravej pokožky. Typy pleti sú rozdieľne – môže byť suchá, dehydratovaná, normálna, mastná, zmiešaná.

Ale všetky typy pleti majú jednu spoločnú vec – dôkladná hydratácia pleti je veľmi dôležitá a je základom zdravej pokožky. Ak Vás zaujímajú články o pleti a o aktívnych látkach, ako napríklad retinol, kliknite sem.

Ako správne hydratovať pokožku?

Pokožku je dôležité hydratovať ako zvonka tak aj zvnútra.

Čo môžete spraviť pre vašu pokožku ohľadom vášho životného štýlu?

 • Dbajte na pitný režim a dajte si minimálne 2 litre vody každý deň. Tak dokážete telo aj pokožku zhydratovať zvnútra.
 • Minimalizujte konzumáciu alkoholu – alkohol dehydratuje organizmus, a rovnako aj pleť.
 • Nefajčite – fajčenie taktiež škodí zdraviu pleti, dehydratuje pokožku, vrásky vyzerajú oveľa hlbšie u fajčiarov.
 • Dbajte na zdravú stravu – mliečne výrobky, sladkosti alebo jedlá s vysokým obsahom nezdravých tukov môžu spôsobiť akné na pleti. Je vhodné sledovať reakciu pleti na jedlá a podľa toho upraviť vaše stravovanie.

Nezabudnite ani na hydratáciu celého tela – telovými mliekami, olejmi, telovými maslami a podobne. Zvoľte si produkt podľa vášho gusta, podľa toho akú konzistenciu preferujete.

Čo sa týka pleti – nájsť perfektné produkty môže byť náročné. Preto pre vás prinášame tipy ako vyskladať rutinu starostlivosti o pleť tak, aby to vyhovovalo vášmu typu pleti.

Univerzálny produkt na hydratáciu – niacinamid

Niacínamid, známy aj ako vitamín B3, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý má pre pokožku množstvo výhod. Je obľúbenou zložkou výrobkov starostlivosti o pleť vďaka svojej schopnosti zlepšovať štruktúru pleti, znižovať zápaly a vyrovnávať tón pleti.

Hlavné benefity niacinamidu

 • Posilňuje bariérovú funkciu pokožky a hydratuje ju
 • Zmierňuje zápaly a akné
 • Znižuje výskyt hyperpigmentácie

Jednou z hlavných výhod niacínamidu je jeho schopnosť posilňovať bariérovú funkciu pokožky. To pomáha predchádzať strate vlhkosti, ktorá môže viesť k vysušovaniu a podráždeniu. Posilnením kožnej bariéry pomáha niacínamid udržiavať pokožku hydratovanú a zdravo vyzerajúcu.

Ďalšou výhodou niacínamidu je jeho schopnosť zmierňovať zápaly. Vďaka tomu je obzvlášť prospešný pre osoby so sklonom k akné alebo citlivou pleťou. Niacinamid môže tiež pomôcť znížiť výskyt jemných liniek a vrások tým, že stimuluje tvorbu kolagénu v pokožke.

Bolo tiež preukázané, že niacínamid účinne znižuje výskyt hyperpigmentácie a tmavých škvŕn na pokožke. Pôsobí tak, že bráni prenosu pigmentu do kožných buniek, čo môže pomôcť vyrovnať tón pleti a znížiť výskyt farebných škvŕn.

Celkovo je niacínamid všestranná aktívna zložka, ktorá ponúka množstvo výhod pre pokožku. Vďaka svojej schopnosti posilňovať kožnú bariéru, znižovať zápaly a vyrovnávať tón pleti je vynikajúcim doplnkom každej starostlivosti o pleť.

Niacinamid

Ako vyskladáte dokonalú rutínu v záujme hydratovanej a zdravej pleti?

Čistenie a tonizácia

Základom rutiny starostlivosti by malo byť čistenie – ráno stačí iba jedným čističom, alebo vlažnou vodou ak máte suchšiu pleť. Avšak večer sa odporúča dvojfázové čistenie:

 1. V prvom kroku si zvoľte čistiaci produkt na olejovej báze – dokonalo odličuje alebo aj keď sa nelíčite, olejový čistič odstraňuje všetky nečistoty z pleti.
 2. V druhom kroku zvoľte gélový alebo mliečny čistič a prečistite pleť od zvyškov oleja a prípadných posledných nečistôt.

Nasleduje používanie toneru. Úlohou toneru je nastaviť správnu pH pleti po umývaní tváre vodou a čističmi. Ak máte suchú pleť, odporúčame zvoliť hydratačný toner. Ak máte zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k akné: matňujúci toner bude tá správna voľba pre vás.

Séra a aktívne látky

Po toneri sa aplikujú na pleť rôzne séra. Najskôr sa aplikujú silnejšie séra podľa vašej typy pleti.

 • Retinol: retinol sa odporúča používať 1 – 3x týždenne, jeho hlavnou úlohou je obnova pleti, zmiernenie vzhľadu vrások a prevencia výskytu nových vrások. Nad 25 rokov je to odporúčaný produkt v kúpelni každej ženy.
 • Akne Stop: hlavné prírodné zložky tejto séra sú olej z čajovníka austrálskeho (Tea Trea Oil) a extrakt z aloe vera, ktoré majú antibakteriálne a ukľudňujúce účinky. Toto sérum je ideálne pre ľudí s mastnou a aknóznou pleťou.
 • Vitamín C: vitamín C má priaznivý vplyv na zmiernenie tmavých fľakov a škvŕn na pleti a taktiež podporuje syntézu kolagénu. Je vhodný pre všetky typy pleti.
 • Kyselina hyalurónová: je univerzálnou látkou pre hydratáciu a regeneráciu pleti. Je to ľahké sérum, vhodné pre suchú aj pre mastnejšiu pleť.

Hydratačný krém

Posledným krokom v rutine je používanie hydratačného krému. Je veľmi individuálne, že komu aký hydratačný krém vyhovuje.

Väčšinou na ráno je lepšie zvoliť ľahší krém na vodovej báze, ak máte normálnu alebo mastnejšiu pleť. Rýchlejšie sa vpije a môžete štartovať váš deň. Ak však máte suchú pleť, kľudne si zvoľte mastnejší, hutnejší krém aj na ráno.

Na večer po celom dni je vhodné poriadne zhydratovať pleť na noc. Kľudne si zvoľte hutnejší, vyživujúci krém, nakoľko pleť má čas ho absorbovať počas celej noci.

Extra tip pre vás: očné okolie je vhodné hydratovať zvlásť pomocou očného krému. Pleť v okolí očí je veľmi citlivá, ľahko sa vysuší, preto z pohľadu prevenciu vrások je vhodné ju hydratovať.

Máme pre vás v ponuke trio krémov: očný, denný a nočný – s názvom Opuntica Trio. Základom každého krému je opuncia figová, ktorá je známa jej hydratačnými schopnosťami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

O NÁS

Čo je dôležitejšie ako zdravie? Otázka, ktorú sa pýtame, keď už je často neskoro. A verte, že vieme, o čom hovoríme.

KONTAKTY

+421 949 449 169
info@nakupujzdravo.sk
08:00 – 18:00

© 2020 nakupujzdravo.sk