+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

(2 recenzie zákazníkov)

iCollagen

59.90 s DPH

Krátky popis: Ochutený práškový  100% hydrolyzovaný morský kolagén  v samostatných vrecúškach je svojim zložením jedným z najkvalitnejších na trhu.

Zloženie (denná dávka): bioaktívne kolagénové peptidy (Kolagén typu I. a III.) 5000 mg, aktívne fytoceramidy 30 mg, Red Orange Complex® 100 mg, kyselina hyalurónová 50 mg, koenzým Q10 (ubichinón) 50 mg, kyselina listová (vitamín B9) 400 mg, zinok 10 mg, selén 55 mcg, vitamín C (kyselina L-askorbová) 1000 mg, riboflavín (vitamín B2) 1,4 mg, biotín B7 (vitamín H) 50 mcg 

Celé balenie má 187 g. 

Balenie: 7 x 4 (28) samostatne balených vrecúšok i Collagénu. 

Na sklade

 Pri nákupe nad 40 eur je doprava zadarmo
Odosielame ihneď
Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zadarmo
 Pri nákupe nad 75 eur dostanete zadarmo Darčekovú krabicu NZ
Bezpečná online platba

iCollagen

 

Pri našom prieskume, aký produkt by ste ešte privítali v našej ponuke, veľa z vás uviedlo –  ochutený práškový kolagén v samostatných vrecúškach. Sami sme boli prekvapení, keď sme analyzovali zloženie a kvalitu jednotlivých podobných produktov, ktoré sa v súčasnosti ponúkajú  na trhu. A tu je víťaz! Je to produkt najvyššej kvality, ktorý obsahuje pokrokovú kombináciu v súčasnosti najkvalitnejších zložiek. Tieto zložky: 100% hydrolyzovaný morský kolagén, fytoceramidy, Red Orange Complex®, kyselina hyalurónová, koenzým Q10, vitamín C, zinok, selén, riboflafín, kyselina listová a biotín B7 – vitamín H, vám  zabezpečia nielen zdravé fungovanie organizmu počas celého dňa, ale podporujú aj zdravie a krásu vašej pleti s anti-aging účinkom. 

Produkt je vo veľmi praktickom balení – 1 krabička obsahuje 7 samostatne balených denných dávok a v jednom balení sa nachádzajú 4 krabičky.  

100% hydrolyzovaný morský kolagén pochádza z certifikovanej francúzskej firmy, ktorá má už 175 ročnú tradíciu. Zatiaľ bolo objavených okolo 29 rôznych druhov kolagénu, no najdôležitejšie a najviac zastúpené v tele sú typ I, II a III (z toho až 90% tvorí typ I, ktorý sa nachádza v koži, šľachách, kostiach a vo väzive). Vedeli ste, že už po 25. roku života sa jeho produkcia v tele znižuje , a to 1,5% každým rokom? Najúčinnejšia forma jeho užívania je in vitro, teda vnútorné užívanie pomocou tzv. hydrolyzovaného kolagénu – kolagénové peptidy sú malé bioaktívne molekuly so schopnosťou niekoľkonásobnej vstrebateľnosti do organizmu a tým aj väčšou účinnosťou. Viaceré verejne dostupné klinické štúdie potvrdili, že suplementácia hydrolyzovaného kolagénu môže výrazne pomôcť spomaliť vznik prejavov starnutia pokožky a zlepšiť jej hydratáciu. 

Ceramidy

Ceramidy alebo tiež polárne lipidy sú kľúčové a prirodzene sa vyskytujúce v koži. Tvoria až 35 – 40% medzibunkových “cementových” zložiek, ktoré sú súčasťou prirodzenej kožnej bariéry. Udržujú pokožku elastickú a chránia ju pred poškodením. Práve vplyvom vonkajšieho prostredia a vekom ich produkcia postupne klesá a pokožka biologicky začína starnúť. 

Fitoceramidy

Fytoceramidy sú ceramidy derivované z rastlín. Ich lipidová štruktúra je podobná ako v pokožke. Anti-ageing účinok fytoceramidov, preukázaný aj výskumom, sa prejavuje na zlepšení hladkosti a pružnosti pokožky pri používaní už po niekoľkých týždňoch ich používania. Zatiaľ, čo ceramidy sa môžu používať povrchovo, fytoceramidy sa odporúčajú užívať vo forme výživových doplnkov (sú 20 – krát účinnejšie ako keď sa nanášajú na pokožku). Pri pravidelnom užívaní (min. 1 mesiac) fytoceramidov ako doplnkov výživy, môžete zlepšiť hydratáciu vašej pokožky až o 35%. 

Red Orange Complex®

Red Orange Complex® štandardizovaný extrakt zo šťavy a šupiek z troch pigmentovaných odrôd tzv. krvavého pomaranča (Moro, Tarocco a Sanguinello) pestovaných výlučne len v sopečnej oblasti okolo sopky Etna na Sicílii (Taliansko). Extrakt obsahuje 20% účinných látok, ako sú antokyanín, kyselina kávová, kumarová, ferulová, sinapová, hesperidín, narirutín a kyselina askorbová, pri ktorých sa preukázalo, že znižujú antioxidačný stres v organizme u ľudí so zníženou antioxidačnou obranou (ako sú napr. športovci, diabetici, fajčiari a ľudia vystavení zvýšenému znečisteniu ovzdušia). Ďalšie výskumy preukázali ochranné účinky na pokožku pred poškodením vyvolaným UV žiarením. Práve perorálne užívanie Red Orange Complex® pôsobí proti hyperpigmentácii pokožky (tzv. solárne lentigo) a zlepšuje homogenitu farby pokožky. 

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová, ktorá sa prirodzene vyskytuje  v tele, sa viaže na kolagén a elastín a vďaka tomu zabezpečuje hlavne ohybnosť kĺbov a hydratáciu pokožky. Je nielen hlavnou zložkou extracelulárnej matrix kože, kĺbov, očí, tkanív a orgánov, ale významne sa podieľa i na proces hojenia rán a regenerácií tkanív. Viete, že kyselina hyalurónová je schopná na seba naviazať až tisíc násobok svojho objemu? Práve vďaka tejto schopnosti udržiava vlhkosť v pokožke a kĺboch, zabraňuje jej odparovaniu a tým sa pokožka stáva jemnejšia a pružnejšia. 

Koenzým Q10

Koenzým Q10 je látka, ktorá sa tiež prirodzene vyskytuje v tele a je prítomná vo všetkých bunkách (konkrétne v mitochondriách).Premieňa energiu zo stravy na energiu pre svaly, jednotlivé orgány a kožné bunky (najvyššia koncentrácia sa nachádza v orgánoch ako sú srdce, obličky a pečeň) a tým hlavne podporuje prirodzenú imunitu a obranyschopnosť organizmu. Koenzým Q10 patrí medzi silné antioxidanty – zachytáva voľné radikály – chráni, mitochondrie, lipidové membrány, lipoproteíny a DNA pred oxidačným poškodením. Tiež ako kolagén a kyselina hyalurónová sa vytvára do určitého veku a potom postupne dochádza k jeho znižovaniu až nedostatku (okolo 40-ky). 

Vitamín C

Vitamín C je jedným z najdôležitejších vitamínov v našom tele. Zúčastňuje sa nielen na tvorbe kolagénu, kde podporuje jeho vstrebateľnosť a biosyntézu, ale i napr. pri metabolizme železa, medi a žlčových kyselín, kyseliny listovej a niektorých aminokyselín. Je podstatný pri zdravom fungovaní imunitného a nervového systému, kde stimuluje leukocyty a vylučovanie protilátok a odolnosť proti chladu. Ako silný antioxidant, chráni jednotlivé tkanivá pred oxidačným stresom, chronickým zápalom a eliminuje predčasné starnutie pokožky. Ľudský organizmus si nedokáže vitamín C sám syntetizovať, a preto ho musí prijímať vo forme potravy alebo výživových doplnkov.  

Zinok

Zinok patrí medzi kľúčové stopové prvky a je dôležitý pri syntéza kolagénu. Zúčastňuje sa na mnohých procesoch v ľudskom tele – metabolizme cukrov, bielkovín, mastných kyselín, syntéze DNA, RNA a hemoglobínu, na transporte CO2 a tiež v procese delenia, rastu a regenerácie buniek, podpore zdravého rastu kostí a dobrého fungovania zraku a mozgu. Zinok má v skutočnosti i ďalšie mnohostranné účinky, napríklad pri liečbe akné, vypadávaní vlasov, lámavosti nechtov a urýchľuje i hojenie rán. V ľudskom tele sa síce nachádza v nepatrnom množstve, ale pre svoju nepostrádateľnosť, musí byť telu tiež dodávaný v strave alebo formou výživových doplnkov. 

Selén

Selén je nielen antioxidant ale i nutrične významný prvok pre organizmus. Je súčasťou selenoproteínov, ktoré  sú podstatné pri rozmnožovaní, v metabolizme hormónov štítnej žľazy, syntéze DNA a ochrane pred oxidačným stresom a infekciou. Tiež posilňuje imunitu organizmu, zamedzuje vypadávaniu vlasov a podporuje ich zdravý rast. 

Riboflavín

Riboflavín je vitamín, ktorý je dôležitý pre zdravý stav kože, sliznice, tráviaceho traktu, očí, srdca, červených krviniek, pri regulácii rastu organizmu a reprodukcii. Má výrazný vplyv na metabolizmus sacharidov, lipidov a aminokyselín, metabolizmu DNA a RNA, ovplyvňuje celkovú energetickú premenu v organizme a posilňuje imunitný systém. Spolu s enzýmami sa podieľa na metabolickej premene živín a získavaní  energie pre bunky. Je silný antioxidant, ktorého spotreba stúpa v stresových situáciách, u fajčiarov a u ľudí konzumujúcich alkohol. 

Kyselina listová

Kyselina listová je základným koenzýmom metabolizmu bielkovín. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, podstatne napomáha k rozvoju zdravých kožných buniek a ich regenerácií. Práve stimuláciou kožných buniek dokáže spomaliť predčasné starnutie pleti, podporuje rast fibroblastov a tým dochádza k lepšej syntéze kolagénových a elastínových vlákien (práve preto je pokožka pružnejšia). Podporuje tiež správne fungovanie imunitného systému a bunkových membrán. 

Biotín B7 – Vitamín H

Biotín B7 – Vitamín H je životne dôležitý vitamín pri metabolizme tukov, cukrov, uhľohydrátov a aminokyselín. Práve diabetikom pomáha udržovať správnu hladinu glykémie. Je zaradený do skupiny látok (vitagény), ktoré sú zdrojom energie a fungujú ako stavebný materiál buniek. Zlepšuje keratínovú infraštruktúru tela a je známy i ako vitamín krásy – prispieva k udržaniu dobrého stavu zdravej kože, prispieva k zdravému rastu vlasov a nechtov, kedy pri jeho dostatku sú vlasy a nechty lesklé, zdravé a nelámu sa. 

Odporúčané dávkovanie: 1 vrecko iCollagenu rozpustite v pohári (cca 150 ml) čistej vody a zamiešajte.

Zloženie (denná dávka):

bioaktívne kolagénové peptidy (Kolagén typu I. a III.) 5000 mg, aktívne fytoceramidy 30 mg, Red Orange Complex® 100 mg, kyselina hyalurónová 50 mg, koenzým Q10 (ubichinón) 50 mg, kyselina listová (vitamín B9) 400 mg, zinok 10 mg, selén 55 mcg, vitamín C (kyselina L-askorbová) 1000 mg, riboflavín (vitamín B2) 1,4 mg, biotín B7 (vitamín H) 50 mcg 

Celé balenie má 187 g. 

Balenie: 7 x 4 (28) samostatne balených vrecúšok i Collagénu 

Upozornenie: Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí. 

 

Pri nákupe nad 40€ je doprava zdarma.

Časovo obmedzená akcia: Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zdarma.
V prípade náhleho vypredania darčeku si vyhradzujeme právo zaslať ako darček iný produkt.

2 recenzie k iCollagen

  1. Laco z Šamorín

    Aktívne užívam kolagén už dlhé roky pretože športujem, s týmto kolagénom som spokojný pretože ma vynikajúce balanie, zloženie a pretože aj chutí. Úplne mi vyhovuje zmiešať si jeden sáčok s pohárom vody a viem, že som si zabezpečil na celý deň dostatok živým a vitamínov. Môžem len odporúčať.

  2. Jana z Bratislavy

    Vyskúšala som už niekoľko práškových kolagénov na dennej báze a musím povedať, že tento mi chutí úplne najviac a navyše má najvyššie množstvo kolagénu oproti iným ktoré sú cenovo približne rovnaké. Tiež ma oslovil redorange komplex, ktorý tento kolagén obsahuje a nikde inde ho nenájdete v takom množstvo za mňa super.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

iCollagen Nakupujzdravo
iCollagen
59.90 s DPH Pridať do košíka