+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

(2 recenzie zákazníkov)

Kurkuma – Turmeric

11.19 s DPH

Krátky popis: Ideálna na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. Podporuje liečbu onkologických ochorení-prostaty, kože a hrubého čreva.

Balenie: 90 kapsúl po 18 mg kurkumínu

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Neprekračujte dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred užívaním sa poraďte so svojim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovajte mimo dosahu malých detí. Skladujte pri izbovej teplote do 25 °C.

Nie je na sklade

 Pri nákupe nad 40 eur je doprava zadarmo
Odosielame ihneď
Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zadarmo
Registrovaní klienti, ktorých objem objednávok presiahne 200 € získavajú automatickú zľavu 10% na všetky ďalšie nákupy
Bezpečná online platba

Kurkuma

Kurkuma alebo Turmeric (Curcumin longa) je bežnou prísadou v ajurvédskej medicíne, kde sa používa najmä na hojenie rán a liečbu kožných ochorení. Má jasne žltú až oranžovú farbu a zafarbujú sa ňou v Indii nielen jedlá ale i textílie. Po celé stáročia sa jej na Ďalekom východe pripisujú magické a liečiteľské schopnosti a na niektorých ostrovoch v Pacifiku sa používa ako ochrana proti zlým duchom. Je mierne aromatická, vonia korenisto a sviežo s nádychom pomarančov a zázvoru.

Hlavnou zložkou kurkumy je kurkumín, pri ktorom štúdie preukázali schopnosť predchádzať a podporovať liečbu onkologických ochorení – prostaty, kože a hrubého čreva. (Je spoľahlivým bojovníkom pri prevencii rakoviny prostaty v kombinácii s karfiolom, kedy môže predísť alebo zastaviť vývin takéhoto ochorenia. Klinické testy u myší preukázali, že kurkuma pomáha brániť šíreniu rakoviny prsníka do pľúc.) Toto exotické korenie tiež pomáha zastaviť vzniku melanómu kože, kedy spôsobuje zánik chorých buniek.

Kurkuma obsahuje veľké množstvo antioxidantov, pôsobí proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú predčasné starnutie a oslabenie buniek v tele. Je označovaná lekármi ako zázračný prostriedok, ktorý posilňuje funkciu vnútorných orgánov, prečisťuje krv a chráni pokožku tela pred negatívnymi vplyvmi. Jej pravidelné užívanie prospieva i diabetikom, pretože harmonizuje hladinu cukru v krvi. (Štúdia z r. 2009 publikovaná v denníku Biochemistry and Biophysical Research Community uviedla kurkumín ako prospešný prvok pri liečbe cukrovky – aktivuje AMPK (zvyšuje spracovanie glukózy v krvi a potláča expresiu špecifického génu zodpovedného za znižovanie produkcie glukózy v pečeni). Má priaznivé účinky na obranyschopnosť a vitalitu organizmu a jeho psychickú pohodu.

Hlavné benefity užívania kurkumy:

 • Pôsobí ako silný antioxidant – eliminuje voľné radikály.
 • Má protizápalové účinky – je lekármi odporúčaný ako doplnok výživy pri liečbe ochorenia kĺbov (artritída, reuma – reumatoidná artritída).
 • Pôsobí ako antiseptikum a má antibakteriálne účinky – vhodný na ošetrenie a dezinfekciu popálenín a rán.
 • Pôsobí ako regulátor metabolizmu tukov, pomáha zlepšovať trávenie a zároveň prečisťuje (detoxikuje) pečeň a posilňuje jej činnosť.
 • Podporuje kognitívne funkcie mozgu – predovšetkým u starších ľudí – napomáha lepšie zvládať psychické ochorenia – stres, depresiu, Alzheimerovu chorobu.
 • Podporuje rozpustenie hlienov a vykašliavanie

Zloženie: Curcumin longa, prášok z koreňa (štandardizovaný na 3% kurkumínu) obal kapsule [želatína, farbivo (Oxid titaničitý)], objemové činidlo (maltodextrín), protihrudkujúca látka: oxid kremičitý a soli kyseliny ortofosforečnej

Balenie: 90 kapsúl po 18 mg kurkumínu

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Neprekračujte dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Ak ste tehotná alebo dojčíte, pred užívaním sa poraďte so svojim lekárom. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Uchovajte mimo dosahu malých detí. Skladujte pri izbovej teplote do 25 °C.

Pri nákupe nad 40€ je doprava zdarma

Časovo obmedzená akcia: Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zdarma.
V prípade náhleho vypredania darčeku si vyhradzujeme právo zaslať ako darček iný produkt.

Ďalšie informácie

Hmotnosť0.1 kg

2 recenzie k Kurkuma – Turmeric

 1. Robo

  Kurkumu som objavil pred dvoma rokmi a fakt ju odporúčam všetkým, ktorí majú problém s nejakým zápalom. Stále som bol zahlienený a v podstate v priebehu troch až štyroch mesiacov som sa toho zbavil. Predtým som skúšal iné produkty a práve kurkuma mi zabrala.

 2. Gabriel

  Dobre investované peniaze, odporúčam.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *