+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

(1 recenzia zákazníka)

Pestrec mariánsky

12.49 s DPH

Krátky popis: Výnimočná liečivá rastlina, ktorá je vhodná na celoročnú detoxikáciu organizmu a neutralizáciu voľných radikálov v tele.

Balenie: 29,6 ml  

Odporúčané dávkovanie: 56 kvapiek do pohára čistej vody/ 1 alebo 2 denne 

Upozornenie: Je to silný extrakt, preto nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti. Produkt sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.  Skladujte v suchu pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

 

Nie je na sklade

 Pri nákupe nad 40 eur je doprava zadarmo
Odosielame ihneď
Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zadarmo
Registrovaní klienti, ktorých objem objednávok presiahne 200 € získavajú automatickú zľavu 10% na všetky ďalšie nákupy
Bezpečná online platba

Pestrec mariánsky (Milk Thistle)

 

Pestrec mariánsky známy tiež ako Ostropestrec mariánsky (Silybum marianum), ľudovo nazývaný tiež Strieborný bodliak, Kristova koruna alebo bodliak mliečny. Táto výnimočná liečivá rastlina pochádza z Kanárskych ostrovov a v našich podmienkach sa často pestuje i ako okrasná rastlina. Na liečebné účely sa spracúvajú semená, ktoré dozrievajú koncom septembra, kedy sa v plode pestreca tvoria flavonoidy/silymarín, ktoré výrazne napomáhajú nielen k prečisťovaní pečene, ale i k regenerácií pečeňových buniek pečeňovej membrány. 

Obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré sa v bežne konzumovaných potravinách vyskytujú len zriedka. Práve pri ich nedostatku sa nedokážu vstrebať niektoré vitamíny a minerály.  

Ďalšími dôležitými zložkami sú bielkoviny, vláknina, silice, flavonoidy, silybínsilynaríntyramín, histamín, sacharidy a síra.  

Pestrec mariánsky je:

  • silný antioxidant. Je vhodný na celoročnú detoxikáciu organizmu. V prípade zanesenia pečene – napr. ako dôsledok nesprávnej výživy, nadmernej konzumácií alkoholu, drog, priemyselné chemikálie alebo huby – neutralizuje voľné radikály, čo je najmä v prípade oslabeného organizmu veľmi dôležité. 
  • najznámejší pomocník v liečbe cirhózy (tvrdnutie a chronický zápal) pečene. Výrazne pomáha zmierňovať bolestivé príznaky endometriózy. Práve látky obsiahnuté v plodoch pestreca patria medzi najvhodnejšie na podporu správnej činnosti pečene, žlčníka a zažívacieho traktu. Je taktiež prospešný pri liečbe žltačky, mononukleózy a ďalších poškodeniach pečene. 
  • osvedčený pri regenerácii pečeni – napríklad pri hepatitíde, žltačke, tráviacich poruchách zapríčinených funkčnou poruchou pečene. Tak ako iným orgánom nášho tela, aj pečeni škodí stres, prepracovanie a tzv. plytké dýchanie, užívanie liekov vrátane hormonálnej antikoncepcie alebo liekov na podporu plodnosti. 
  • prírodný detoxikant, ktorý dokonale očisťuje pečeňové bunky od toxínov, vďaka čomu je naša pečeň posilnená a chránená. Je vynikajúcim pomocníkom pri liečbe ochorení sliznice maternice, najmä endometriózy. Tiež pomáha zmierniť menštruačné kŕče a bolesti. Napomáha nielen pri očiste tráviaceho a pečeňového systému ale posilňuje i činnosť ľadvín.
  • znižuje cholesterol, harmonizuje krvný tlak, podporuje lepšie trávenie a pravidelné vylučovanie, čistí črevný trakt
  • výrazne napomáha pri náprave sliznici maternice, pri liečbe neplodnosti, bielom výtoku,
  • pri liečbe pľúcnych ťažkostí 

Je dôležité ho užívať minimálne mesiac – už po troch týždňoch cítite pozitívne účinky tejto liečivej rastliny. A to z dôvodu čiastočného zbavenia sa nežiadúcich látok v krvi, ktoré vyvolávali napr. únavu, migrény, nevoľnosť, alergie a zápalové procesy. 

Po približne piatich týždňoch užívania sú výraznejšie badateľné zmeny na očiach a tvári, kedy účinky užívania sa odzrkadlia najmä na krvných a pečeňových testoch. Stále prebieha regenerácia pečeňových buniek pečeňovej membrány a jej detoxikácia. 

Tri mesiace používania vám zabezpečia zdravšiu pečeň (zmenší svoj objem), v črevnom trakte nebudú prebiehať hnilobné procesy, nebude vás nadúvať a zbavíte sa aj vnútorného tuku. Pestrec mariánsky je výborná voľba i pri chudnutí, má vysokú nutričnú hodnotu – mierne obmedzuje pocit hladu. 

Zloženie: Pestrec mariánsky, vegetariánsky glycerol, destilovaná voda 

Balenie: 29,6 ml  

Odporúčané dávkovanie: 56 kvapiek do pohára vody/ 1 alebo 2 x denne 

Na začiatku procesu regenerácie sa pestrec rozloží v žalúdku, kde počas rozkladu sa spustí tvorba tráviacich enzýmov a spustí sa tvorba žlče. Následne postupuje do čriev, kde sa obsiahnuté látky vstrebú do krvi. Týmto postupom sa čistí a regeneruje črevný trakt. Upozorňujeme, že v prvých dňoch môže stolica výraznejšie zapáchať. 

V jednej dávke (56 kvapiek): Extrakt z ostropestreca mariánskeho 1:1 (Sibylum marianum), 20000mg v jednej dávke 

Upozornenie: Je to silný extrakt, preto nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti. Produkt sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.  Skladujte v suchu pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

 

Pri nákupe nad 40€ je doprava zdarma

Časovo obmedzená akcia: Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zdarma.
V prípade náhleho vypredania darčeku si vyhradzujeme právo zaslať ako darček iný produkt.

 

Ďalšie informácie

Hmotnosť0.1 kg

1 recenzia k Pestrec mariánsky

  1. Zuzana

    Vyborny produkt. Mozem iba odporucat

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *