+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

Spirulina a Chlorella

9.69 s DPH

Krátky popis: Kombinácia dvoch superpotravín s vynikajúcimi nutričnými profilmi a zdravotnými výhodami.

Balenie: 60 vegánskych kapsúl po 1200 mg organickej Spiruliny a 1120 mg organickej Chlorelly

Hmotnosť: 42 g

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly dvakrát denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Skladujte v suchu.

Nie je na sklade

 Pri nákupe nad 40 eur je doprava zadarmo
Odosielame ihneď
Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zadarmo
Registrovaní klienti, ktorých objem objednávok presiahne 200 € získavajú automatickú zľavu 10% na všetky ďalšie nákupy
Bezpečná online platba

Spirulina a Chlorella

Veľa našich klientov sa nás často pýta, čo je lepšie – Spirulina alebo Chlorella? Obidve sú formy rastlín, ktoré majú veľkú popularitu vo svete doplnkov výživy. Tiež obe sú tzv. superpotraviny, pretože majú vynikajúce nutričné profily a potenciálne zdravotné výhody – napr. znižovanie rizikových srdcových faktorov (ovplyvňujú zloženie krvného tuku, krvný tlak a cholesterol) a zlepšenie kontroly hladiny cukru v krvi. Rozhodli sme sa, že do nášho portfólia zaradíme i výživový produkt, ktorý bude kombináciou oboch rastlín.

A aký je teda medzi nimi rozdiel?

  • obe tieto rastliny sú dobrým zdrojom nukleových kyselín, no Chlorella ich obsahuje v prepočte na jeden gram takmer dvojnásobne viac ako Spirulina
  • Chlorela má tvrdú a nestráviteľnú stenu, preto si pred konzumáciou vyžaduje dodatočné mechanické spracovanie. Tento proces sa odzrkadľuje aj na výslednej cene Chlorelly, ktorá je oproti Spiruline drahšia
  • Spirulina má stráviteľnú stenu
  • Spirulina a Chlorella sa líšia aj v obsahu živín – Spirulina má viac esenciálnych aminokyselín, železa, bielkovín, vitamínu B, C, D a E
  • Chlorela nedisponuje toľkým obsahom železa, bielkovín a gama-linolénovej kyseliny ako obsahuje Spirulina
  • Chlorela v porovnaní so Spirulinou obsahuje takmer dvojnásobné množstvo chlorofylu

Spirulina je modro-zelená mnohobunková sinica bez jadra a Chlorella je zelená jednobunková riasa s jadrom. Spirulina môže dosahovať až stonásobnú veľkosť Chlorelly. Chlorella má guľatý tvar a Spirulina špirálovitý.

Mnohé verejnosti prístupné výsledky z laboratórnych štúdií preukázali, že ako Spirulina, tak i Chlorella môžu mať vysoké pozitívne výsledky z kontroly hladiny cukru v krvi a konkrétne Spirulina môže pomôcť zvýšiť citlivosť na inzulín (inzulínová senzitivita je miera, v akej vaše telo využíva hladinu cukru v krvi na energiu). Tieto účinky môžu byť zvlášť prospešné pre pacientov s cukrovkou alebo inzulínovou rezistenciou.

Spirulina

Spirulina má svoju dlhú históriu – ako zdroj potravy ju používali už Aztékovia. Kvôli vysokému obsahu bielkovín (Spirulina môže obsahovať až o 10% viac bielkovín ako Chlorella) ju používa napríklad NASA ako doplnok výživy pre svojich astronautov. Je tiež bohatá na železo, folát a beta karotén a proteín, ktorý obsahuje spirulina sa veľmi dobre vstrebáva do tela.

Chlorella

Chlorella má vyšší obsah tukov a kalórií, ako aj omega-3 mastných kyselín (spirulina má vyššie hladiny omega-6 mastných kyselín), vitamínu A, riboflavínu, horčíka, železa a zinku. Obe riasy sú zvlášť bohaté na viac nasýtené tuky, najmä už spomenuté omega-3 mastné kyseliny a omega-6. Sú to esenciálne polynenasýtené tuky, ktoré sú dôležité pre správny rast buniek a fungovanie mozgu. Sú pre organizmus nevyhnutné i preto, že telo si ich nedokáže vyrobiť a preto ich musíte získať zo svojej stravy. Ich dostatočný príjem zabezpečuje organizmu zníženie zápalu, zlepšenie zdravia kostí a nižšieho rizika srdcových chorôb a určitých druhov rakoviny.

Chlorella obsahuje veľmi vysoký obsah antioxidantov (sú to zlúčeniny, ktoré sa viažu s voľnými radikálmi, aby sa predchádzalo poškodeniu buniek a tkanív).

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly dvakrát denne zapiť dostatočným množstvom vody

Zloženie: organická Spirulina (Arthrospira platensis) – celá riasa, organická Chlorella (Chlorella vulgaris) – celá riasa, obal kapsuly HPMC (hydroxypropyl methylcelulóza)

HPMC kapsule sú čisto rastlinného pôvodu, takže sú vhodné pre vegetariánov a vegánov. Ich základ tvorí hydroxypropylmethylcelulóza (preto skratka HPMC). Používame zásadne číre, teda bez obsahu farbív. Okrem toho, že sú čisto prírodné, sú hlavne bez lepku, škrobu a iných konzervantov, čo ocenia hlavne alergici, celiatici a ľudia citliví na konzervačné látky.

Balenie: 60 vegánksych kapsúl po 1200 mg organickej Spiruliny a 1120 mg organickej Chlorelly

Hmotnosť: 42 g

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly dvakrát denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento produkt nie je vhodný pre deti do 3 rokov. Skladujte v suchu.

 

Pri nákupe nad 40€ je doprava zdarma.

Časovo obmedzená akcia: Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zdarma.
V prípade náhleho vypredania darčeku si vyhradzujeme právo zaslať ako darček iný produkt.

Ďalšie informácie

Hmotnosť0.1 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Spirulina a Chlorella”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *