+421 949 449 169  |  info@nakupujzdravo.sk

(15 recenzií zákazníkov)

MSM

15.9929.98 s DPH

Krátky popis: Podporuje regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek, zmierňuje symptómy alergií, má antimykotický a antibakteriálny účinok.

Čím viac si ich kúpite, tým je cena výrobku nižšia:
1 kus = 15,99 € za 1 kus
2 ks = 29,98 € (2 ks po 14,99 €), (pôvodná cena 31,98 € / 2 ks), zľava 2 €

Balenie: 300 vegánskych kapsúl po 550 mg metylsulfonylmetánu a 50 mg vitamínu C

Hmotnosť: 210 g

Odporúčené dávkovanie: pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. Pri ťažších problémov je možné dávku zvýšiť až na 10 kapsúl denne (2x denne po 5 kapsúl).

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Vymazať
 Pri nákupe nad 40 eur je doprava zadarmo
Odosielame ihneď
Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zadarmo
Registrovaní klienti, ktorých objem objednávok presiahne 200 € získavajú automatickú zľavu 10% na všetky ďalšie nákupy
Bezpečná online platba

MSM

MSM je zdrojom prírodnej síry, ktorá zohráva úlohu v mnohých telesných procesoch. MSM alebo Metylsulfonylmetán je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina v potravinách, ako je čerstvá zelenina, mäso a mliečne výrobky. Väčšinou to však z potravín nekonzumujeme v dostatočnom množstve, preto sa odporúča užívanie aj vo forme doplnkov stravy.

Náš produkt je jedinečný aj tým, že popri MSM obsahuje aj Vitamín C, avšak neobsahuje žiadne zbytočné chemikálie. Vitamín C pomáha v lepšom vstrebávaní MSM. Okrem MSM a Vitamínu C obsahuje iba hydroxypropylmetylcelulózu, ako obal kapsule, jedná sa teda o mimoriadne čistý vegánsky produkt.

S čím Vám vie pomôcť MSM?

S liečbou osteoartrózy a bolestí kĺbov

Osteoartróza je choroba, ktorou trpí viac miliónov ľudí. Je to poškodenie chrupavky v jednom alebo viacerých kĺboch. Bežne postihuje kolená, boky, dolnú časť chrbta, ruky a prsty. Môže spôsobovať bolesť, stuhnutosť a opuch.

Viacero štúdií sa zaoberalo vplyvom MSM na bolesti kĺbov. Jedna z nich pracovala so 100 pacientmi nad 50 rokov. Rozdelili ich do 2 skupín – jedna dostala MSM a druhá iba placebo. Životospráva respondentov bola približne rovnaká, čo sa týka pitia alkoholu a fajčenia, a taktiež aj priemerný vek bol skoro similárny, okolo 68 rokov. Doplnok MSM obsahoval aj vitamín C, kolagén a výťažky z neemu a corydalis. Výsledky ukázali, že u ľudí, ktorí užívali MSM počas 12 týždňov, došlo k zlepšeniu bolesti kĺbov, stuhnutosti a opuchu v porovnaní s tými, ktorí užívali placebo lieky.

Ďalšia štúdia sa vykonávala taktiež na 100 pacientoch, každý pacient mal osteoartrózu v boku alebo v kolene. Pracovalo sa s väčšiou dávkou MSM, konkrétne so 6 grammi po dobu 26 týždňov. Skupina, ktorá užívala MSM zaznamenala zlepšenie príznakov osteoartrózy a lepší výkon pri každodenných činnostiach ako tá, ktorá užívala placebo.

S rýchlejšou regeneráciou

Pravidelné cvičenie prináša veľa benefitov, avšak v rovnakom čase si vie vyvolať aj oxidačný stres vo svaloch, čo my pociťujeme ako svalovicu po tréningu. Tento pocit veľakrát znamená diskomfort pre nás a práve to pomôže MSM rýchlo eliminovať.

Jedna štúdia skúmala športovcov popri príprave na polmaratón. Jedna časť skupiny užívala 3 gramy MSM denne, kým druhá časť iba placebo liek. Štúdia trvala 3 týždňe a po uplynutí tejto doby, sa ukázal klinický rozdiel v bolesti svalov a v hladine oxidačnom strese medzi dvoma skupinami. Skupina užívajúca MSM mala oveľa menšie bolesti a rýchlejšie sa zregenerovala po tréningoch.

Ďalšia štúdia taktiež pracovala s dávkou 3 gramy MSM denne. Účastníci tejto štúdie boli muži, ktorí často trénovali a boli v dobrej fyzickej kondícii. Časť dostala MSM a časť placebo, podobne ako predošle. Avšak v tomto prípade štúdia trvala iba 14 dní a pozitívne efekty MSM, že znížilo bolesť a svalovicu sa ukázali aj po tejto relatívne krátkej dobe.

Potvrdilo sa, že kým sú ľudia mladší a v lepšej fyzickej kondícii, tým rýchlejšie a účinnejšie vplýva MSM na ich organizmus.

Kontraindikácie a alergie

Alergie, žiaľ, sú súčasťou života veľa ľudí. Charakteristickými príznakmi ako kýchanie, svrbenie, slzenie očí a kašeľ, keď je človek vystavený alergénu, napríklad peľu, prachu, zvieracej srsti alebo plesniam.

Vykonala sa štúdia, ktorá potvrdila, že používanie 3 gramov MSM denne dokáže eliminovať až 50% príznakov alergie. Štúdia mala rôzne fázy, kde sa skúšala vždy iná dávka MSM-ka, najvyššia bola až 12 gramov denne. Potvrdilo sa, že vyššie dávkovanie neznamená vyššiu efektivitu. Respondenti boli nadmerne unavení po 12 gramov MSM-ka denne. Najefektívnejšia voľba sú 3 gramy denne.

Odporúčaná denná dávka sú 3 gramy. Avšak ak má niekto nadmerné bolesti, hlavne v oblasti kĺb, denná dávka môže byť až 6 gramov. Ak potrebujete užívať 6 gramov MSM-ka, užívajte ho maximálne po dobu 6 mesiacov a následne si dajte 2 mesiace pauzy z hľadiska najvyššej účinnosti.

Účinky: po 8-12 týždňov používania.

Zloženie: Metylsulfonylmetán (C2H6O2S), Vitamín C (kyselina L-askorbová), hydroxypropylmetylcelulóza

Balenie: 300 vegánskych kapsúl po 550 mg metylsulfonylmetánu a 50 mg vitamínu C

Hmotnosť: 210 g

Odporúčené dávkovanie: pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. Pri ťažších problémov je možné dávku zvýšiť až na 10 kapsúl denne (2x denne po 5 kapsúl).

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

Pri nákupe nad 40€ je doprava zdarma
Časovo obmedzená akcia: Pri nákupe akýchkoľvek 4 produktov Vám pribalíme darček zdarma.
V prípade náhleho vypredania darčeku si vyhradzujeme právo zaslať ako darček iný produkt.

Ďalšie informácie

Hmotnosť0.1 kg
Počet kusov

1, 2

15 recenzií k MSM

 1. Adam

  Tento produkt pouzivam niekolko tyzdnov na klby a zabral mi. Mozem len odporucat. Dakujem

 2. Jana (overený zákazník)

  Produkt používam mesiac. Maximálna spokojnosť. Po 2 týždňoch som spozorovala zlepšenie bolestí kĺbov a zlepšenie kvality nechtov. Moje nechty boli ako papier a teraz sú pevné a silné. Dokonca sa mi zlepšila kvalita vlasov a menej mi vypadávajú.Bola som veľmi milo prekvapená, nakoľko to nebol zámer, ale príjemný bonus .Odporúčam.

 3. Karol Orechovský

  Veľmi som spokojný s týmto výrobkom pre jej blahodárne účinky,ktorý už používam dlhšiu dobu.Odporúčam ho aj mojim priateĺom.

 4. Janka (overený zákazník)

  Super obchodík -ochotny mi boli doručiť tovar o týždeň neskôr 👍👍čo sa týka produktov -hrozila mi operácia a teraz chodím v pohode objednala som si MSM+colagen s kyselinou hyalurónovou a užívam cca ťa týždne pomáha 😘 Ďakujem 🙏❤️

 5. jaroslav

  po mesiaci používania sa mi zlepšilo zažívanie, kvalita vlasov, miznú mi podkožné odumreté miesta pri diabetes, mám pevnejšie nohy,

  zlepšenie diabetes sa zatiaľ nedostavilo (dávky inzulínu).

 6. Fanny

  Používam MSM skôr na pleť:), fakt odporúčam! Za niekoľko mesiacov sa mi viditeľne redukovali a zjemnili vrásky a zlepšila sa mi pružnosť celej pokožky. Mala som problémy celý život so suchou pleťou a teraz je viditeľnejšie hydratovaná.

 7. Blanka Dovcová (overený zákazník)

  Tento produkt pravidelne užívajú 2 členovia rodiny, sú maximálne spokojní.

 8. Dana Trnavská (overený zákazník)

  Som spokojná. Účinkuje.

 9. Eva (overený zákazník)

  Používam MSM kapsuly vyše roka. Trvalo niekoľko mesiacov, kým som pocítila úľavu v malých kĺboch na rukách, no teraz je úľava taká citeľná, že nepotrebujem aplikáciu olejových injekcií priamo do kĺbov, ani lieky proti bolesti.
  Som veľmi spokojná a odporúčala som už aj svojim priateľom.

 10. Alžbeta (overený zákazník)

  Používam vyše roka MSM.
  Pôvodne som kúpila na kľby,hlavne kolenného kľbu.
  Prečítala som si všetko na čo všetko blahodárne pôsobí MSM,
  moc som tým všetkým informaciám neverila.
  Milo som bola prekvapená,že cirka po dvoch mesiacoch som sa začala cítiť vitálnejšia,kolenný kľb sa pomaličky začal uzdravovať.
  Teraz celkom v pohode.
  Ale najviac ma teší,že asi po 4-6 mesiacoch sa moje chrápanie začalo uzdravovať,po roku môžem povedať,že spím tichúčko,sem tam sa stane nad ránom,maličké chrápanie,počujem iba sama.A takisto u manžela,spí tichučko.
  Spávali sme oddelene,lebo sme sa navzájom rušili,teraz je už pohoda.
  To neviem,ak prestanem užívať, či sa to vráti naspäť,alebo nie.
  Zatiaľ som spokojná.

 11. Jana Kohútová (overený zákazník)

  MSM užívam už 5.mesiac kvôli bolesti kolena. Nemohla som ho ani ohnúť, pretrvával aj mierny opuch. Zlepšenie stavu som zaregistrovala už po zhruba10tich dňoch užívania. Teraz sa cítim skvelo, opäť môžem športovať bez obmedzení! Odporúčam, kade chodím🙂

 12. Anna Matiašková (overený zákazník)

  Som veľmi spokojná s vašimi produktami užívanie MSM mi veľmi pomhlo na kĺby.Určite si budem objednávať aj naďalej

 13. Dana (overený zákazník)

  Vynikajuci produk uz som si ho viackrat objednala,pretoze ma vynikajuce učinky objednala som aj mojim znamym ako darček a velmi su spokojní môžem len odporučit.Ja si objednavam aj ine vaše vyrobky a maximalna spokojnost.

 14. Jana Tyukosová (overený zákazník)

  Skvelý produkt.
  Požívame síce krátko, ale zmeny sme zaznamenali.
  Manželovi sa upravilo trávenie, menej pociťuje bolesti v kĺboch, mne menej padajú vlasy.
  Sme s manželom veľmi spokojní a srdečne odporúčame!!!

 15. Adela Kovácsová (overený zákazník)

  Objednala som hlavne kvôli kĺbom a vôbec som to neoľutovala. Bolesti zmizli. Zatiaľ nevidím rozdiel na pokožke, ale nechty mám silnejšie, konečne sa nelámu.

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

MSM kĺby nakupujzdravo
MSM
15.9929.98 s DPH Select options